Blog Knihovny ČZU

Writefull - korektura odborných textů v angličtině [PRODLOUŽENO]

Webinář ke službě v angličtině dostupný na https://drive.google.com/file/d/1uBYfvShCjfx6qjoC4sK_vtIHt-zzYidT/view.

Služba Writefull poskytuje pokročilou korekturu textů v angličtině. Je to velmi užitečný nástroj především pro akademické psaní. Je určena všem vědeckým pracovníkům a studentům, kteří píší a publikují odborné texty v angličtině, ačkoliv nejsou rodilými mluvčími.

Writefull používá umělou inteligenci (AI), konkrétně algoritmy hlubokého učení (Deep Learning) a rozsáhlou jazykovou databázi. Kontrolu textu provádí s využitím jazykových modelů vycházejících z milionů již publikovaných odborných textů mimo jiné z Open Access článků. Writefull nejen navrhuje, jak text vylepšit, ale konkrétně ukazuje, jak jsou slova a fráze používány, jak často se slovo nebo fráze vyskytují, a pomáhá porovnat výskyt dvou slov nebo zjistit, která slova nebo synonyma se obvykle vyskytují v určitém kontextu.

Jak Writefull využít

Webová aplikace

Služba Writefull Revise pro korekturu textu je dostupná na adrese https://revise-czu-cz.writefull.ai/. Služba si neuchovává vaše soubory.

Vyzkoušejte také nástroj Writefull Cite pro kontrolu citací na https://cite-czu-cz.writefull.ai/. Tento nástroj není antiplagiátorský software, ale kontroluje pasáže textu a na základě strojového učení dokáže rozpoznat, které pasáže potřebují pravděpodobně ocitovat.

MS Word 365

Writefull je k dispozici jako doplněk do MS Word 365 – Writefull for Word a pro službu Overleaf (Chrome extension).

V MS Word jej nainstalujete na záložce Vložit -> Store. Zde vyhledejte Writefull. Poté postupujte dle pokynů doplňku. Je nutné si vytvořit v doplňku registraci, kde použijte váš univerzitní email. Doplněk na základě toho pozná, že jste z ČZU a umožní vám přístup.
Writefull for Word nabízí „Sentence Palette“ – prohledávatelnou sbírku vět a frází, které se běžně používají ve vědeckých publikacích. Použít je lze pro struktorování a psaní jakéhokoli textu.

Writefull je součástí portfolia společnosti Digital Science, která nastojí například za databází Dimensions, a je sesterskou společností Springer.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.