Zakoupením revalidační známky pro aktuální rok v Pokladně v přízemí budovy Knihovny ČZU.
Informace a objednávkový formulář naleznete na Intranetu ČZU jako službu "Nákup knih a časopisů".
Zakoupením revalidační známky pro aktuální rok v Pokladně v přízemí budovy Knihovny ČZU.
Do 31.8. vydáváme karty s validací do konce aktuálního kalendářního roku. Od 1.9. pak karty s validací pro následující rok. Stejné časové rozmezí platí i pro revalidační známky. Do tohoto data vydáváme karty s validací do konce aktuálního roku a validaci na příští rok si musí zájemce dokoupit sám.
V průběhu studia karta může přestat pracovat - přestanou na ni reagovat čtečky, neumožňuje vstupy do budov a nelze využívat Univerzitní elektronickou peněženku. Pokud byla karta poškozena mechanicky, nelze na ni vztáhnout záruku (kartu doporučujeme nosit v pevném pouzdře a neohýbat ji) a budete si muset koupit kartu novou a zaplatit příslušný poplatek. Pokud došlo k interní závadě, novou kartu vám vyrobíme zdarma. V jakémkoli případě ztráty funkčnosti karty (vstupy, UEP, menza, ... ) se obracejte na Ing. Tomáše Patočku.
ČZU již nemá žádné interní pracoviště, které by poskytovalo fotografické služby pro studenty. Pro potřeby výdeje karet potřebujete fotografii v elektronické podobě, kterou následně nahrajete do UIS - lze tedy využít nějakou pasovou fotografii, kterou již máte. Pokud potřebujete klasické fotografie, nejbližší možností je využít fotografického automatu ve vestibulu metra A - Dejvická. Tuto fotografii si pak můžete naskenovat v Malé studovně v knihovně.
V případě nalezení karty ji, prosím, odevzdejte na Helpdesk (Rektorát, číslo dveří 001).
V případě ztráty lze kartu proti zneužití zablokovat telefonicky nebo osobně na Helpdesku nebo v Kartovém centru.
Po nalezení karty lze kartu odblokovat v Kartovém centru Knihovny ČZU či na Helpdesku. Pokud karta nebyla nalezena, dostavte do Kartového centra v knihovně, které Vám vydá kartu novou.
Pokud chcete zrušit UEP a nebo ukončujete své studia (pobyt) na ČZU. Depozit bude vrácen po předložení platné ISIC / Studentské karty na pokladně v přízemí knihovny.
Fotografie do Univerzitního informačního systému si studenti nahrávají sami - fotografií se myslí klasická pasová fotografie o rozměrech 3,5 x 4,5 cm. Pokud jste fotografii do systému nahráli, ale ona se přesto při výdeji karet nezobrazuje, znamená to, že se data z UIS nepřepsala do systému karet správně. Tento problém pak řeší Jaroslav Roth. V případě jeho nepřítomnosti obraťe se na Helpdesk (Rektorát, přízemí helpdesk@czu.cz).
K registraci studentského průkazu ISIC v on-line systému PIDLítačka pro nákup zlevněného studentského jízdného v pro MHD a PID (tarif Student 19 – 26 let), je nutné mít průkaz ISIC prodloužený na nový akademický rok (platnost 12/2019). V opačném případě se může stát, že u Vašeho průkazu ISIC nebude možné ověřit veškeré parametry potřebné k nákupu zlevněného jízdného a ISIC nebude v systému akceptován. Revalidační známku můžete koupit v Pokladně v přízemí Knihovny ČZU.
Je-li kniha vydávána ve spolupráci ČZU s další organizací, která je zapojena do systému ISBN, kniha nemusí mít přiděleno ISBN i od této organizace.
Pro CD-ROM lze přidělit ISBN za předpokladu, že převážná část CD je tvořena textem. Pokud je CD-ROM součástí tištěné publikace, není mu přiděleno zvláštní ISBN.
Na každém CD-ROMu musí být uvedeny základní údaje, tj. název vydavatele (Česká zemědělská univerzita v Praze), fakulty a případně i katedry, název titulu, autor/ři, rok vydání a ISBN. V případě, že nejsou údaje na CD-ROMu uvedeny, hrozí ČZU jako vydavateli sankce. Uspořádání základních náležitostí na CD-ROMu je libovolné.
Informace a objednávkový formulář naleznete na Intranetu ČZU jako službu "Nákup knih a časopisů".
Dodací lhůty na publikace jsou různé. Obecně platí, že tuzemská literatura do knihovny dorazí v rozmezí 1 - 2 týdnů, zahraniční literaturu objednáváme přes zprostředkovatele a doba dodání je minimálně 1 měsíc i déle. Pokud chcete získat informaci o tom, že je kniha již k dispozici uveďte k tipu pro nákup i svůj mail a žádost o odpověď.
V objednávkovém formuláři musí být uvedeny základní identifikační údaje o knize, což je název, autor, vydavatel, rok vydání, ISBN a počet výtisků dané publikace. Důležité jsou taky údaje o katedře, účet, z něhož se bude nákup hradit a podpisy zodpovědných osob.
Pokud chcete objednat několik titulů, není třeba pro každý z nich vyplňovat objednávkový formulář. Seznam následujících publikaci je možno k formuláři přiložit. Je ovšem důležité ke každé publikaci uvést název, autora, vydavatele, rok vydání, ISBN a počet výtisků.
Dodací lhůty na publikace jsou různé. Obecně platí, že tuzemská literatura do knihovny dorazí v rozmezí 1 - 2 týdnů, zahraniční literaturu objednáváme přes zprostředkovatele a doba dodání je minimálně 1 měsíc i déle. Při obdržení všech vašich objednaných knih je na katedru našim akvizitérem zaslaná informace o stržení částky z vašeho účtu. Toto oznámení ovšem neznamená, že kniha je okamžitě k dispozici, protože je nejprve nutné ji zkatalogizovat. Teprve až po oznámení od našeho katalogizátora je kniha připravena k vyzvednutí.
Již zkatalogizované publikace je možno vyzvednout v knihovně. Publikace jsou k vyzvednutí přímo v katalogizaci (LIB 109). Vždy postupujte podle pokynů naší katalogizátorky, která vám e-mailem oznámí, zda je publikace již připravena k vyzvednutí.
K revizi fondu je potřeba seznámit se s revizními pokyny a zajistit si aktuální seznam fondu, který získáte od metodika. Postupujete dle revizních pokynů, tzn., porovnáte stav publikací v seznamu poskytnutým knihovnou se stavem ve vašem katedrovém seznamu a zjistíte umístění publikací.
Samotná revize probíhá vždy v předem domluveném termínu ve spolupráci s katedrovým knihovníkem. Účastní se jí katedrový knihovník, metodik nebo pověřený pracovník knihovny. Výstupem revize je revizní formulář.
Časopisy se objednávají hromadně za celou univerzitu. Podklady pro (celouniverzitní) objednávku rozesíláme katedrám a dalším oddělením v průběhu srpna. Jedná se o seznam odebíraných časopisů v předešlém roce. Ze seznamu můžete jakýkoliv časopis vyškrtnout a nové časopisy se jednoduše do seznamu pouze doplní. Časopis si lze objednat i v průběhu roku. Stačí zaslat žádost referentce oddělení časopisů.
Objednané časopisy se vyzvedávají přímo v kanceláři katalogizace (LIB 109).. Časopisy jsou uloženy v boxech. Každý přebíraný časopis je třeba zapsat do předávací karty dané katedry.
Nejprve si zkontrolujte, zda se přihlašujete správným tlačítkem viz obrázek vpravo.
Do CitacePRO se přihlašujete stejnými údaji jako do UIS. Pokud vám přihlašování nefunguje, změňte si v UIS heslo a počkejte pár minut, než se změna projeví i do CitacePRO. Jestli vám přihlašování i tak nefunguje, kontaktujte Helpdesk ČZU.
Po úspěšném nainstalování doplňku se vám ve Wordu objeví na posledním místě na liště záložek CitacePRO. Nejčastějším důvodem pro to, že tam není, je, že jste si nainstalovali nesprávnou verzi doplňku (32-bit a 64-bit). Stačí nainstalovat tu druhou verzi.
Většina fakult ČZU již používá pro citování normu ISO 690. Výjimkou jsou Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ) a Fakulta životního prostředí (FŽP), které mají vlastní citační styl. Dále Fakulta tropického zemědělství (FTZ) využívá citační normy časopisů Ecosystems a PLoS. Pro studenty FAPPZ je k dispozici speciální citační styl FAPPZ, na citačním stylu pro FŽP pracujeme a styly odborných časopisů jako Ecosystems nebo PLoS jsou v CitacePRO také dostupné. Styl si nainstalujete následovně:
Citační styl FAPPZ lze přidat přímo z rozhraní Mendeley. Klikněte na View -> Citation Styles -> More Styles. Poté se přesuňte do záložky Get More Styles. Do vyhledávacího pole zadejte fakulta agrobiologie. Klikněte na nalezený styl a pak klikněte na Install. Poté klikněte na tlačítko Use this Style. Citační styl pro FŽP bohužel není dostupný.
Ano. Mendeley umožňuje zveřejňovat vaše články na vašem profilu na Mendeley. Můžete nechat zobrazit buď jen popisné informace o článku nebo i PDF soubor. Nicméně, pokud byla publikace publikována v odborném časopise, je pravděpodobné, že licenční smlouva vám zveřejnění PDF souboru článku neumožní. Pro zjištění informace o politice konkrétního časopisu využijte systém SHERPA/RoMEO. Pokud to licenční smlouva umožňuje, máte skoro vyhráno. Teď už jen potřebujete souhlas všech autorů textu. Máte splněno? Dejte svůj článek k dispozici.
Databáze rozlišují členy akademické obce podle IP adresy. Pokud se nacházíte mimo kampus vaše IP adresa je jiná a je nutné se přihlásit pro vzdálený přístup. Vzdáleně lze přistupovat přes odkaz Vzdáleně na webu Infozdroje. Poté se jen přihlásíte pomocí stejných údajů jako do UIS.
Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.