Blog Knihovny ČZU

Open Science Week 2023

Již od roku 2008 se po celém světě každoročně slaví Týden otevřeného přístupu (tzv. Open Access Week), jehož cílem je rozšířit povědomí o otevřeném přístupu. ČZU se i letos s hrdostí přidává k oslavě v rámci unikátního Open Science Weeku 2023.

Tato akce přináší týden nabitý tématy spojenými s otevřenou vědou (Open Science), správou výzkumných dat (Research Data Management), otevřeným přístupem (Open Access), občanskou vědou (Citizen Science) a právními aspekty otevřené vědy. Instituce z celé České republiky poprvé spojily své síly, aby nabídly jedinečný zážitek.

Podrobný program a více informací naleznete na webových stránkách AKVŠ, zde se můžete registrovat na jednotlivé dny.

Napříč českými městy, každý den přinese jiný pohled na svět otevřené vědy. Vše se odstartuje v Praze (Open Science, jak začít?) a bude pokračovat v Ostravě (Správa výzkumných dat), Brně (Otevřená věda a právo: Jak se neztratit v džungli?), Liberci (Open Access: i v dobrém časopise je možné publikovat zdarma) a celá akce se zakončí v Olomouci (Ozvěny Open Science a Citizen Science ve vědecké komunitě). Můžete se těšit nejen na české, ale také mezinárodními řečníky, praktické ukázky, sdílení bohatých zkušeností a živé diskuse.

Připojte se online, nebo přijďte osobně. Připravte se na nezapomenutelný týden plný inspirace a nových poznatků o otevřené vědě, který vám přináší Asociace knihoven vysokých škol ČR (AKVŠ) ve spolupráci s ČZU a dalšími institucemi.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.