Blog Knihovny ČZU

Mimořádně zpřístupněné digitalizované fondy českých knihoven [NOVĚ PRODLOUŽENO]

V důsledku opakované krizové situace se některé české knihovny rozhodly opět zpřístupnit své digitální fondy pro studenty a pedagogy VOŠ a VŠ, jako tomu bylo na jaře. Digitalizované fondy jsou dostupné po přihlášení univerzitními přihlašovacími údaji, kterými se přihlašuje do UIS. Dokumenty jsou dostupné pro čtení online, nelze je však stahovat a tisknout či kopírovat.

Knihovna Přístup Odkaz
Národní knihovna Do 30. června 2021
Moravská zemská knihovna Do 30. června 2021
Národní technická knihovna Do 30. června 2021

Národní knihovna získala ke zveřejnění digitalizovaných děl souhlas od kolektivních správců autorských práv DILIA, organizací OOA-S, a také se souhlasem Svazem českých knihkupců a nakladatelů (SKIP). Plné znění smlouvy je dostupné zde.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.