Blog Knihovny ČZU

DNNT - Díla nedostupná na trhu

Databáze DNNT (Díla nedostupná na trhu) umožňuje přístup k plným textům digitalizovaných dokumentů. Jedná se o české knihy a časopisy, který byly digitalizovány, ale jsou stále chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora nebo 50 let od vydání díla). Současně platí, že je nelze koupit v běžné obchodní síti například v podobě nového vydání. K dispozici je cca 150 000 digitalizovaných knih a časopisů z české vydavatelské produkce (knihy vydané do roku 2007, periodika vydaná do roku 2011). 

 Služba aktuálně zpřístupňuje plné texty z fondu těchto knihoven: 

  • Národní digitální knihovna Národní knihovny ČR
  • Digitální knihovna Moravské zemské knihovny
  • Digitální knihovna Knihovny AV ČR
  • Digitální knihovna Studijní vědecké knihovny v Hradci Králové

 

Plné texty digitalizovaných knih vydaných v letech 2002 až 2007 jsou navíc k dispozici pouze z počítače č. 1 ve Velké studovně.  Více informací vám ráda sdělí obsluha knihovny. 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.