Blog Knihovny ČZU

Orbis

Se začátkem nového semestru zpřístupnila Knihovna prestižní faktografickou databázi Orbis. Orbis obsahuje informace o přibližně 300 milionech firmách z celého světa. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších informačních zdrojů o soukromých společnostech, který mezi sebou umožňuje porovnávat data na základě nejrůznějších kritérií napříč hranicemi a odvětvími. Orbis lze využít pro výzkum jednotlivých firem, tvorbu jejich finančních analýz a trendů. K dispozici jsou také informace o zkrachovalých nebo insolventních společnostech. 

V pondělí 16.10. v 11:00 se bude k databázi konat webinář, školitelkou je paní Lenka Hluchá ze společnosti Moody's Analytics Bureau van Dijk, která je vydavatelem databáze. Přihlásit se k němu můžete na tomto odkazu https://moodys.zoom.us/j/92715290937

Záznam přednášky o databázi Orbis z listopadu 2022 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.