Blog Knihovny ČZU

Databáze ČSN – České technické normy

Databáze ČSN zpřístupňuje všechny platné normy vydané Českou agenturou pro standardizaci včetně neplatných norem, které pozbyly platnosti po roce 1997. Obsahuje odborné předpisy stanovující důležité parametry či vlastnosti materiálu, výrobku, součásti nebo pracovního postupu, který vede ke standardizaci. Normy jsou zveřejněny ve formátu PDF prostřednictvím služby ČSN online.

Vzdálený přístup k databázi je umožněn studentům a pedagogům Technické fakulty, Fakulty životního prostředí a Fakulty lesnické a dřevařské. Studenti a pedagogové ostatních fakult můžou databázi využít na vybraných počítačích ve Velké studovně Knihovny. V případě velkého zájmu o zajištění vzdáleného přístupu k databázi prosím kontaktujte eiz@lib.czu.cz , máme k dispozici omezený počet licencí pro vzdálený přístup (platí pro PEF, FAPPZ, FTZ a IVP). Plné texty norem lze číst, nelze je však stahovat.

POZOR! V případě, že se vám nezdaří přihlášení napoprvé - nevidíte své jméno vpravo nahoře a nemůžete vyhledávat - zavřete okno a znovu klikněte na tlačítko vstup do databáze. Při druhém přístupu už přihlášeni budete.

Pro zájemce můžeme zajistit tištěné plné texty norem za cenu stanovenou platným ceníkem České agentury pro standardizaci, viz Ceny produktů a služeb | Česká agentura pro standardizaci (agentura-cas.cz) .

 | 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.