Blog Knihovny ČZU

Zkušební přístup do Skills for Study

Výukový portál Skills for Study je rozdělen do 12 modulů, které byly navrženy tak, aby rozvíjely a zdokonalovaly studijní dovednosti. Moduly nabízejí komplexní zdroj studijních dovedností, které studenti potřebují k dobrým výsledkům v akademickém studiu i mimo něj. 

Portál zahrnuje tyto výukové moduly: 

1) Getting ready for academic study 
Modul pomáhá studentům s praktickou i psychickou přípravou na studium prvního semestru na univerzitě. Ukazuje techniky, které jim pomohou se efektivně učit a porozumět tomu, co se od nich bude očekávat při vysokoškolském studiu. 

2) Time management
Modul Time management poskytuje studentům techniky potřebné k tomu, aby si efektivně uměli naplánovat své priority, rozdělit úkoly a aby věděli, jak se lépe koncentrovat.

3) Reading and note making
Modul “Reading and note-making” ukazuje strategie, díky kterým se studenti naučí získávat z přednášek, čtení publikací, diskusí a vlastního výzkumu relevantní informace. Představuje také techniky pro vytváření poznámek.

4) Writing skills
Modul “Writing skills” nabízí rady, jak strukturovat své myšlenky při psaní akademických textů. 

5) Critical thinking skills
Modul “Critical thinking skills” vysvětluje co je to kritické myšlení. Ukazuje, jak jej lze aplikovat na učení s cílem umět hodnotit spolehlivost zdrojů, umět porovnávat tvrzení apod. 

6) Referencing and understanding plagiarism
Modul vysvětluje význam citování v akademickém psaní a pomáhá porozumět tomu, co je to plagiátorství a jak se mu vyhnout. 

7) Exam skills
Modul ukazuje, jak se efektivně připravit na zkoušky pomocí metod opakování a příprav strategií pro zodpovězení různých typů zkouškových otázek. Rozvíjí reflexní dovednosti, které studentům ukazují, jak hodnotit svůj výkon.

8) Groupwork and presentations
Modul se zaměřuje na rozvoj interpersonálních dovedností. Zkoumá, jak být efektivním členem skupiny a jak naplánovat a předvést úspěšnou prezentaci. 

9) Confidence with number
Modul pomáhá studentům překonávat překážky a bariéry při práci s čísly a pochopit, jak prezentovat a interpretovat číselná data. 

10) Project, dissertations and reports
Modul podrobně rozebírá, co je to projekt, dizertace a report. Rozvíjí specifické dovednosti, které jsou potřebné k tomu, aby studenti při studiu získali větší sebevědomí.

11) Research principles
Modul představuje praktický návod, který studentům ukazuje, jak porozumět akademickým informacím. Nastiňuje různé metody výzkumu tématu v rámci akademického studia v závislosti na oboru, úrovni studia apod. 

12) Employability and personal development
Modul ukazuje studentům, jak utvářet své ambice a jak si určit, která kariéra by pro ně byla nejlepší. Nabízí konkrétní rady, jak se rozvíjet v dovednostech, které jim pomohou uspět u přijímacího pohovoru. 

Zkušební přístup do Skills for Study je otevřený až do 30. listopadu 2023.

   

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.