Blog Knihovny ČZU

Pod hladinou

Srdečně Vás zveme do Galerie ČZU v prvním patře Knihovny ČZU na autorskou výstavu fotografií, prof, Ing. Radima Váchy, Ph.D., Pod hladinou.

Výstava potrvá od 6. listopadu 2023 do 31. ledna 2024.

 

Pod hladinou

 

Radim Vácha se narodil v roce 1967 v Jihlavě. Vystudoval tehdejší Vysokou školu zemědělskou v Brně a v roce 1990 se přestěhoval do Prahy, kde začal pracovat ve Výzkumném ústavu meliorací a ochrany půdy, v.v.i. V současné době je ředitelem ústavu a zároveň externě vyučuje na České zemědělské univerzitě v Praze.

 

Dlouhodobě se věnuje amatérskému fotografování, zejména na cestách. S potápěním začal v roce 2015, kdy absolvoval základní potápěčský kurz v Thajsku. Dále pokračoval v potápěčském výcviku v České republice v Orca Diving, s.r.o., se kterou stále spolupracuje jako příležitostný divemaster a vede kurz podvodní fotografie.

 

K fotografování pod vodou používá kompaktní fotoaparát SONY RX 100 IV a podvodní pouzdro a blesky Ikelite (DS 160 a DS 161). Fotografuje nejenom ve slané vodě (Chorvatsko, Elba, Korsika, Thajsko, Borneo, Egypt), ale také ve sladké vodě, zejména v lomech a nádržích.

 

Vystavené fotografie jsou ukázkou vybraných biotopů. Zahrnuty jsou Středozemní moře, Rudé moře (Egypt) a sladká voda z České republiky a Slovenska. Pořízené fotografie procházejí základní grafickou úpravou (ořez, světlo a kontrast, odstranění nečistot).

 

Kontakt: rava@seznam.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.